Замовте дзвінок Напишіть нам

м. Київ,

пр. Повітрофлотський, 20/1

Працюємо: пн-пт 9:00-18:00

Працюємо по всій Україні

На яке майно не може бути звернуто стягнення?

Питання вилучення майна регулюється Законом України «Про виконавче провадження». Зокрема, статтею 56 визначено, що не допускається звернення стягнення на майно, зазначене в переліку видів майна громадян, на яке не може бути звернуто стягнення за виконавчими документами, згідно з додатком до цього Закону.
  Якщо конкретно, то держвиконавець не може у Вас забрати такі види майна та предмети, що належать Вам, як боржникові, на праві власності або є Вашою часткою у спільній власності, необхідні Вам, членів Вашої сім'ї та осіб, які перебувають на Вашому утриманні.

  По-перше, носильні речі та предмети домашнього вжитку:
1) одяг - з розрахунку на кожну особу: одне літнє або осіннє пальто, одне зимове пальто або кожух, один зимовий костюм (для жінок - два зимових плаття), один літній костюм (для жінок - два літніх плаття), головні убори по одному на кожний сезон. Для жінок, крім того, дві літні хустки, одна тепла хустка (або шаль) та інший одяг, зношений більш як на 50 відсотків;
2) взуття - по одній парі літнього, осіннього, зимового та інше взуття, зношене більш як на 50 відсотків;
3) білизна - по дві зміни на кожну особу;
4) постільні речі (матрац, подушка, два простирадла, дві наволочки, ковдра) і два особистих рушники на кожну особу;
5) необхідний кухонний посуд;
6) один холодильник на сім'ю;
7) меблі - по одному ліжку та стільцю на кожну особу, один стіл, одна шафа на сім'ю (крім меблевих гарнітурів, на які може бути звернено стягнення);
8) усі дитячі речі.

  По-друге, продукти харчування, необхідні для особистого споживання з розрахунку на три місяці.

  По-третє, паливо, необхідне для приготування їжі та обігрівання приміщення протягом шести місяців.

  По-четверте, корова, а у разі відсутності корови - одна телиця; якщо немає ні корови, ні телиці - одна коза, вівця чи свиня - в осіб, які займаються сільським господарством.
  Також корм для худоби, який не підлягає вилученню в кількості, необхідній для годівлі худоби до початку її вигону на пасовище або до збору нових кормів.
  Далі не може бути вилучено насіння, необхідне для чергової сівби (осінньої і весняної), та незнятий урожай - в осіб, які займаються сільським господарством (крім земельних ділянок, на які накладено стягнення).
  І, звісно, інструменти, необхідні для особистих професійних занять (швейні, музичні тощо) також не підлягають опису та вилученню.

Вернуться
Спори з банками
Безкоштовна правова допомога
Юридична допомога
п»ї