Замовте дзвінок Напишіть нам

м. Київ,

пр. Повітрофлотський, 20/1

Працюємо: пн-пт 9:00-18:00

Працюємо по всій Україні

В Україні буде створено єдиний реєстр учасників АТО

Кабінет міністрів України затвердив порядок (Постанова КМУ №413 від 20.08.2014 року) надання статусу учасника бойових дій воїнам АТО, а також доручив створити єдиний реєстр учасників антитерористичної операції

«Відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» Кабінет міністрів України постановляє: затвердити порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, в забезпеченні її проведення», - йдеться в документі.

Також Кабмін доручив Міністерству соціальної політики, Державній службі у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції спільно із зацікавленими органами виконавчої влади створити єдиний реєстр учасників антитерористичної операції.

Згідно з постановою, статус учасника бойових дій надається: військовослужбовцям (резервістам, військовозобов´язаним) і працівникам Збройних сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового і начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв´язку, ДержНС, ДПТС, військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, в забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення АТО.

Також статус учасника бойових дій можуть отримати працівники підприємств, установ та організацій, які залучалися й брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення.

«Райони проведення антитерористичної операції та терміни її проведення визначаються Антитерористичним центром при СБУ», - йдеться в документі.

Підставою для надання статусу учасника бойових дій представникам силових відомств є документи про безпосереднє залучення до виконання завдань АТО в районах її проведення, напрямок (прибуття) у відрядження в райони проведення антитерористичної операції (виписки з наказів, директив, розпоряджень, відрядних посвідчень, журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій, книг, нарядів, графіків несення служби, звітів, зведень, повідомлень, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами одержання поранень).

Для працівників підприємств, які залучалися до АТО, підставою для їх надання статусу учасника бойових дій є документи про безпосереднє залучення до виконання завдань АТО районах її проведення або направлення (прибуття) у відрядження для безпосередньої участі в АТО в районах її проведення (виписки з наказів, розпоряджень, посвідчень про відрядження, книг, нарядів, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами одержання поранень), а також документи, які були підставою для прийняття керівниками підприємств, установ, організацій рішення про направлення осіб у таке відрядження.

Рішення про надання статусу учасника бойових дій приймається міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, яка утворюється Державною службою у справах ветеранів війни та учасників АТО.

У разі неподання командиром (начальником) військової частини (органу, підрозділу) або іншим керівником установи, або керівником підприємства, установи, організації в міжвідомчу комісію документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій, особа може самостійно звернутися в таку комісію.

У разі відмови у наданні статусу учасника бойових дій питання про надання особі зазначеного статусу може повторно виноситися на розгляд міжвідомчої комісії, за рішенням міністра соціальної політики. Рішення комісії може бути оскаржено у судовому порядку.

Вернуться

Спори з банками
Безкоштовна правова допомога
Юридична допомога
п»ї